Zayıf Akım Sistemleri

Zayıf Akım Sistemleri

Günümüzde nesnelerin interneti kavramının yaygınlaşmasıyla birlikte, haberleşme ağına bağlanan cihazların sayısı artmış bulunmaktadır. Hızla gelişen teknoloji ile birlikte zayıf akım sistemleri de her geçen gün daha kapsamlı hale gelmektedir.

Zayıf akım sistemleri, genellikle güvenlik amaçlı düşünüldüğü için elektronik güvenlik sistemleri ile karıştırılmaktadır. Sanılanın aksine elektronik güvenlik sistemleri, zayıf akım sistemlerinin bir alt koludur.

Zayıf akım sistemleri, insanların ve yapıların ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir. Örneğin; hastanelerde kullanılacak olan sistemler ile fabrikalarda kullanılacak olan sistemler; teknik özellik ve işçilik bakımından farklılıklar göstermektedir. Kurum ve kuruluşlar bu farklılıkları tanımlamak, istedikleri ürünlerin; kalitesini, teknik özelliklerini ve işçilik standartlarını belirlemek için şartnameler yayınlarlar.

Kurulmuş olan sistemlerin uzun ömürlü olması, düzgün ve verimli çalışabilmesi için; öncelikle kullanılacak ürünlerin kalite ve standartlarının yeterli olması, yapılacak olan işçiliğin kusursuz olması ve sistemlerin düzenli olarak kontrol ve bakımlarının yapılması gerekmektedir. Devletin yayınlamış olduğu kanunlar ve yönetmeliklerle birlikte bu kontrol ve bakım işleri zorunlu hale getirilmiştir.

Binalarda bulunan başlıca zayıf akım sistemleri şunlardır;

Akıllı Ev Sistemleri
Aydınlatma
CCTV / Güvenlik Kamera Sistemleri
Hırsız Alarm Sistemleri
Geçiş Kontrol Sistemleri
Rack Kabinet Sistemleri
Seslendirme ve Acil Anons Sistemleri
Telefon / Santral
TV / Uydu Sistemleri
Yangın Alarm Sistemleri
Yapısal Kablolama

AHY Elektrik Mekanik İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi

Teklif Formu

Captcha
Bize Ulaşın

İletişim Bilgileri

  • Esentepe Mah. Yıldıztabya Cad. No:9/A Eyüpsultan / İSTANBUL
  • info@ahyelektrik.com